Prezent – podarunek doskonale znany każdemu.

Jednak czy wiemy skąd wziął się prezent?

Jakie znaczenie ma prezent w naszej kulturze?

Czy wiemy dlaczego prezent jest tak ważny i wciąż kultywujemy tradycję wymieniania się podarunkami z najróżniejszych okazji?

Prezent funkcjonuje w kulturze ludzi od wieków. Dzięki tradycji wręczania drobiazgów uniknięto wielu najpierw plemiennych i lokalnych sporów, a następnie wielu wojen. Oczywiście w zależności od rangi i powagi sytuacji prezent był bardziej wartościowy. Dziś prezent wręczamy najczęściej jako prezent z okazji urodzin oraz prezent z okazji Świąt.

Prezenty na Święta

Prezenty na święta pojawiły się dopiero w XIX wieku, a tradycja ich wręczania ma niewiele wspólnego z darami składanymi Jezusowi przez Trzech Króli. Obecnie prezenty na święta są jednym z obowiązkowych punktów kolacji Wigilijnej lub w innych krajach pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

Pomysł na prezent, mimo iż powinien się wydawać oczywisty wcale taki nie jest. Jak znaleźć wyjątkowy prezent?

 

Co kupić jako prezent dla mamy i prezent dla taty, a co jako prezent

dla chłopaka i prezent dla dziewczyny, a co kupić jako prezent dla babci i prezent dla męża?

 

Pytanie to stawiamy sobie nie tylko raz w roku, ale często z okazji ważnych wydarzeń w życiu bliskiej nam osoby. Jako zawodowcy mamy mnóstwo pomysłów na super prezenty.

Wyjątkowy prezent to zdecydowanie prezent podarowany od serca i prezent biorący pod uwagę obdarowaną osobą. Dlatego najlepszy jest prezent marzeń – nie ważne dla kogo robimy dany prezent, jednak mając intencję spełnienia czyjegoś marzenia, prezent nie może nam się nie udać.

 

Wymarzony Prezent

Wymarzony Prezent

Prezenty na święta to kategoria prezentów, w których możemy najbardziej zaszaleć.

To właśnie na święta sklepy są pełne wspaniałych drobiazgów i większych zabawek. Prezenty na święta mają kilka wyjątkowych właściwości. Po pierwsze prezenty pod choinkę wręcza Mikołaj, w niektórych regionach może być to też Gwiazdor, Gwiazdka, Dzieciątko oraz Aniołek. Prezenty na święta są zawsze otoczone szczyptą magii i nie ważne czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi to za każdym razem prezenty pod choinkę wyglądają magicznie. Prezent świąteczny cechuje się także tym, iż jest to wyjątkowy prezent.

Wymieniamy się prezentami wśród najbliższych i każdy w tym samym czasie otrzymuje podarunek. Nie ma drugiej takiej okazji, która dawałaby radość z prezentów tak wielu osobom w tym samym czasie. Prezent świąteczny to przede wszystkim wyjątkowy prezent i prezent marzeń. W końcu to właśnie Święty Mikołaj i inni jego odpowiednicy rozdają te najbardziej wymarzone przez nas prezenty.

 

 

 

Wyjątkowy Prezent

Wyjątkowy Prezent

Jednak oprócz tego, że prezenty pod choinkę są w naszej kulturze tymi głównymi to uwielbiamy obdarowywać się prezentami także z okazji urodzin. W szczególności z okazji najróżniejszych jubileuszy. Prezent na urodziny stanowi ważną część wspólnego świętowania, gdyż pozwala cieszyć się kolejnym rokiem życia, a nie smucić się nadchodzącą, nieuchronną starością. Prezenty na jubileusze to przede wszystkim takie rzeczy jak: prezent na 18, prezent na 40 urodziny, prezent na 50 urodziny, prezenty na 18 oraz prezent na 30 urodziny.

Prezent na 18 zazwyczaj w zabawny sposób nawiązuje do wkraczania w dorosłość.

Prezenty na 18 występują w formie zabawnych gadżetów, prześmiesznych testów na produktach codziennego użytku lub też stanowią większy podarunek dla solenizanta, który może odebrać dopiero jako osoba pełnoletnia.

Super prezenty na wkroczenie w dorosłe życie pozwalają doskonale pożegnać beztroskie czasy dzieciństwa i przywitać dorosłość, w której z pewnością tak czy siak nie zabraknie wspaniałych momentów powrotu do dzieciństwa.

Natomiast prezent na 40 urodziny oraz prezent na 50 urodziny i prezent na 30 urodziny stanowią całkowicie osobną kategorię prezentów. Prezent na urodziny, który dajemy na okrągłą rocznicę urodzin to zazwyczaj prezent marzeń, ale za to jaki. Często decydujemy się na prezent marzeń z dzieciństwa bliskiej osoby. Bardzo często to właśnie prezent marzeń wzrusza i zachwyca i okazuje się, że to właśnie jest wyjątkowy prezent.

Opakowania Prezentowe

Opakowania Prezentowe

Pomysł na prezent w tym momencie jest oczywisty, z pewnością doskonale wiemy lub bez problemu wypytamy się bez wzbudzenia podejrzeń i prezent marzeń jubilata.

 

A co jeśli wydaje nam się, że jubilat już wszystko ma? W takim wypadku prezent na urodziny nadal powinien być wyjątkowy jednak może pokazywać, że kolejna dziesiątka w wieku to nie przeszkoda. Prezent na urodziny może zachęcać do pozostania w pełni sił pomimo kolejnej tzw. „dychy na karku”.

Wspaniały Prezent

Wspaniały Prezent

Pozostając w temacie urodzin, warto wspomnieć o prezentach dla dzieci. Pierwsze urodziny to drugi moment po narodzinach gdy maluch dostaje większe i mniejsze prezenty.

Prezent na roczek nie musi spełniać tak wielu wymagań jak prezent urodzinowy z okazji jubileuszu. Prezent na roczek jednak musi być zdecydowanie przemyślany. Prezent ma służyć nie tylko maluchowi, taki prezent może wspaniale pomóc rodzicom w zabawie i wspieraniu rozwoju dziecka. Najczęściej wybierany prezent na roczek to prezent edukacyjny i wspierający różne fazy rozwoju dziecka.

Prezent na roczek to także prezent wielofunkcyjny, który stymuluje rozwój wielu obszarów mózgu malucha. Prezent na roczek wspiera także rozwój i nabywanie nowych umiejętności. Czy da się w takim razie kupić idealny prezent na roczek spełniający wszystkie te wymagania? Zdecydowanie tak. Dzisiejszy rynek oferuje całe mnóstwo produktów klasyfikowanych jako prezent na roczek. Tylko pamiętaj o jednej, podstawowej zasadzie kupowania prezentów dla dzieci. Zapomnij o zabawkach z muzyczką, melodią oraz o wszelkich zabawkach mówiących. Prezent na roczek, który wydaje głośniejsze dźwięki niż sam roczniak z pewnością wyląduje w kącie zabawek na stosie o nazwie – Nie ruszać i nie dawać dziecku do zabawy. Prezent na urodziny, nawet dla takiego malucha musi być dokładnie przemyślany, a wtedy z pewnością, taki prezent spodoba się zarówno maluszkowi, jak i jego rodzicom.

 

Kolejne ważne wydarzenie w życiu najmłodszego i nowego członka rodziny to chrzest. Skoro udało nam się już wybrać prezent na narodziny, prezent na roczek to teraz stajemy przed poważnym zadaniem – jak wybrać prezent na chrzest. Zdecydowanie nie jest to to samo co prezent na urodziny, czy prezent na roczek. Tak wyjątkowa okazja wymaga sprawdzenia kategorii wyjątkowy prezent. Prezent na chrzciny to nie musi być obowiązkowo prezent marzeń.

 

Prezent na chrzciny powinien stanowić pamiątkę, którą dziecko wykorzysta na dalszej drodze wzrastania w wierze i bycia wychowywanym w danej religii. Prezent na chrzciny najczęściej nawiązuje do danej wiary, sakramentu oraz sakralnych pamiątek występujących w konkretnej religii. Obecnie prezent na chrzest można dowolnie spersonalizować i dostosować albo do wieku dziecięcego, albo do wieku nastoletniego. Wtedy to rodzice, w odpowiednim czasie zaznajamiają dziecko z otrzymanym prezentem. Prezent na chrzciny ma też to do siebie, że często jest zdobiony szlachetnymi metalami lub kamieniami. Taki prezent na chrzest ma w życiu dorosłym ogromną wartość sentymentalną.

Niektórzy wolą też praktyczny prezent na chrzest. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu podstawowe potrzeby malucha się nie kończą i rodzice z wdzięcznością przyjmą ładny prezent na chrzciny, który będzie także praktyczny. Obecnie ogromny wybór rękodzielniczych artykułów i personalizowanych podarunków stwarza możliwości sprawienie prezent na chrzciny dokładnie takiego o jakim marzą chrzestni i rodzice.

Pozostajemy w temacie około urodzinowym i sprawdzimy jaki pomysł na prezent można mieć dla rodziców. To, że dziecko jest często obdarowywane to wiadomo, jednak miło też jest wręczyć prezent dla mamy oraz prezent dla taty z okazji dnia matki lub dnia ojca. Z początku to rodzice wzajemnie robią sobie takie prezenty, lecz wraz ze wzrostem dziecka to ono bierze w prezentach co raz większy udział, aż w końcu samo decyduje co wręczy rodzicom.

Pomysł na Prezent dla Przyszłej Mamy

Pomysł na Prezent dla Przyszłej Mamy

 

Prezent dla mamy, która dopiero co urodziła dziecko od rodziny, od męża lub od partnera jest co raz popularniejszy. W podziękowaniu za trud włożony w donoszenie ciąży, urodzenie dziecka i z nadzieją na wspólną przyszłość świeżo upieczony tata co raz częściej decyduje się na prezent dla mamy. Prezent dla mamy to już nie są kwiaty, a często delikatna biżuteria przypominająca o przepięknym dniu zostania mamą. Prezent dla mamy przede wszystkim musi być spersonalizowany. Prezent dla mamy powinien przypominać młodej mamie, że mimo iż cała uwaga skupiona jest na maluchu, to ona też zasługuje na pochwałę, nagrodę, wsparcie i uznanie. Od tej pory prezent na dzień mamy co roku będzie pewnie jej ulubionym prezentem.

 

Prezent na dzień mamy ma największą wartość, gdy jest wykonany samodzielnie. Prezent na dzień mamy w postaci laurki, czy własnoręcznie stworzonych przedmiotów przy pomocy zestawów kreatywnych zabawek zawsze zajmuje w sercu mamy szczególne miejsce. Prezent na dzień mamy tworzony najpierw z tatą, potem w przedszkolu, w szkole, a następnie prezent na dzień mamy z własnego kieszonkowego to zawsze prezent pełen miłości, prezent pokazujący wdzięczność i radość z posiadania i obecności mamy.

 

Prezent dla taty cechują nieco inne kryteria wyboru niż w przypadku prezentu dla mamy. Dzieci dzielą się oczywiście na dwie grupy – ci, którzy z łatwością wybiorą prezent dla mamy oraz ci, którzy z łatwością wybiorą prezent dla taty. Prezent dla mężczyzny to nie lada wyzwanie. Jak w przypadku każdego pytania zaczynającego się od słów – pomysł na prezent … zacznijmy od pasji, zainteresowań i tego, co tata lubi. W tym momencie powinniśmy już mieć odpowiedź. Jeśli tak się nie dzieje to warto spojrzeć na kategorię produktów o nazwie prezent dla taty. Prezent na urodziny, prezent na dzień chłopaka oraz prezent dla niego – wszystkie propozycje prezentowe znajdziesz pod hasłem prezent dla taty. Wcale nie potrzeba specjalnej okazji, by obdarować czymś rodziców. Wystarczy chęć sprawienia przyjemności i w tym momencie prezent dla mamy oraz prezent dla taty są doskonałym wyjściem. Prezent marzeń dla rodziców to oprócz rzeczy i gadżetów także czas spędzony z nimi. Polecamy do personalizowanych gadżetów, różnych przedmiotów dołączyć taki pomysł na prezent, dzięki któremu spędzimy czas z rodzicami. Ta wspaniała mieszanka tworzy właśnie wyjątkowy prezent dla rodziców.

 

Prezent na rocznicę ślubu może być dokładnie taki jak prezent opisany powyżej.

 

Tylko tym razem warto podarować rodzicom trochę czasu razem. Zachęć rodziców do wspólnego spędzania czasu we dwoje. W takim wypadku idealny prezent na rocznicę ślubu to rzeczy codziennego użytku, które przypominają jak wiele czynności można robić wspólnie. Prezent rocznicowy może także przypominać o dniu ślubu. Wybierając prezent na rocznicę ślubu pamiętajmy o uwzględnieniu stażu małżeństwa oraz ich wieku. Co innego oznacza prezent na rocznicę ślubu dla nowożeńców, a co innego prezent na rocznicę ślubu dla rodziców, czy prezent na rocznicę ślubu dla dziadków.

 

A skoro już jesteśmy przy ślubach, jak często zastanawiamy się – jaki jest pomysł na prezent na ślub? Większość z nas bierze udział w ceremonii ślubnej raz na kilka lat, więc kupienie czegoś na prezent na ślub może nas przerosnąć. Prezenty ślubne to wspaniały dodatek do naszej obecności na ślubie.

Prezenty dla Gości Weselnych

Prezenty dla Gości Weselnych

Pomysł na prezent na ślub powinien zdecydowanie uwzględniać Młodą Parę i ich wspólne zainteresowania. Prezent na ślub dajemy dla pary, a więc staramy się pod pasować obu nowożeńcom. Prezenty ślubne mogą być tradycyjne oraz nowoczesne. Jeśli mamy w pamięci Młodą Parę, jako dwójkę ludzi o wspólnym sposobie spędzania czasu, prezent na ślub będzie zawsze udany. Prezent na ślub w postaci przepięknych kubków, czy filiżanek umili poranki i wieczory przy wspólnym posiłku. Ta propozycja to jedna z wielu, które przygotowaliśmy w kategorii prezenty ślubne.

Pomysł na prezent związany ze ślubem to także prezent na wieczór panieński. Tutaj już mamy pełną swobodę, a wszystko zależy od Panny Młodej. Prezent na wieczór panieński ma się podobać przede wszystkim przyszłej Pannie Młodej, dlatego też warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się jej sposobom spędzania czasu wolnego. Sprawa z prezent na wieczór panieński jest prosta, w końcu jest to prezent dla przyjaciółki. Jeśli pomyślimy, że mamy wybrać po prostu prezent dla przyjaciółki to z pewnością w naszej głowie od razu zaroi się od wielu pomysłów. Prezent dla przyjaciółki jest tym samym co prezent na wieczór panieński, tylko ciut zabawniejszym i bardziej okazałym.

 

Jeśli udało nam się wybrać prezent na wieczór panieński, prezent na ślub to przychodzi czas na prezent dla męża.

Prezent dla Męża

Prezent dla Męża

Wyjątkowy prezent dla męża – prezent marzeń sprawdzi się idealnie.

Każdy mężczyzna ma swoje gadżeciarskie marzenia. Jeden lubi akcesoria samochodowe, inny jest zapalonym kolejarzem, czy wędkarzem. Wszystkich łączy jedno – prezent dla męża to najczęściej gadżet i dodatek związany z jego pasją. Prezent dla niego może być prezentem spełniającym dziecięce marzenia. W końcu wcale nie trzeba mieć synka, aby

kupować mu kolejkę, by tatuś mógł się bawić. Wystarczy mieć najlepszą żonę na świecie, która wie jaki prezent dla męża sprawi mu najwięcej radości. Prezent marzeń z dzieciństwa zawsze będzie strzałem w 10. Prezent dla mężczyzny powinien być po prostu fajny, zabawny i trafiający w jego pasję.

 

Tym oto sposobem dotarliśmy do ostatniej kategorii prezentów – prezent na walentynki.

Pomysł na Prezent na Walentynki

Pomysł na Prezent na Walentynki

Prezent walentynkowy to szczególny rodzaj prezentu, gdyż powiedzenie „Kocham Cię” poprzez słowa, czyny oraz rzeczy ma miliony wariantów. Ile różnych ludzi, tyle różnych sposobów na wyrażenie miłości. Prezent na walentynki polega na wsłuchaniu się co druga osoba mówi. Może ma jakiś mały drobiazg, którego ciągle sobie odmawia? A może prezent walentynkowy to idealny sposób na wyjście w Wasze ulubione miejsce? Prezent dla dziewczyny na walentynki wcale nie musi Cię przerażać. Każda dziewczyna uwielbia walentynkowe miśki i słodkości, które są dodatkiem do okazanego zainteresowania. Ale pamiętaj! Ładnie opakowanie to absolutna konieczność jeśli chodzi o prezent dla dziewczyny. Prezent dla chłopaka na walentynki w postaci jego ulubionej rzeczy lub akcesoriów to zawsze dobry pomysł. Prezent dla niego będzie cieszył zawsze, gdy będzie dotyczyć jego ukochanych zajęć. To właśnie jest klucz, by wybrać wyjątkowy prezent dla każdego.

Przy wyborze prezentów kierujmy się po prostu własną intuicją i przeczuciem. Takie prezenty są najlepsze, gdyż prezent kupiony, bo wypada nigdy nie wykona swojej roli. Prezent od serca to najlepszy prezent dla każdego.

 

Polecane Prezenty z działu PREZENTY

 

Menu